Doplňky, které patří do každé zrenovované koupelny

30.7.2021

Máte za sebou renovaci bytu, konkrétně i rekonstrukci koupelny? Pak přemýšlíte, jak si ji vybavíte. Koupelna má být především oázou klidu a bylo by mylné se domnívat, že do ní nepatří žádné bytové doplňky. I když ne všechny zdárně odolají zvýšené vlhkosti, se kterou se v koupelně potýkáme, dotváří příjemnou atmosféru a zajišťují jakousi útulnost, kterou od koupelny vyžadujeme.

Ručníky a další bytový textil

Do každé koupelny, ať už zrenovované či starší, patří bytový textil, konkrétně tedy ručníky, osušky, také koupelnové předložky. Pokud patříte k jedincům, kteří chtějí mít opravdu krásnou, moderní a dobře sladěnou nemovitost, měli byste si do koupelny pořídit takové ručníky, které svou barvou nebudou vzhled místnosti nijak narušovat.

Pokud máte ryze bílou koupelnu, krok vedle nebude barevný kontrast. Buďto můžete vsadit na výraznější odstíny barev, jako jsou odstíny červené nebo modré, nebo svou pozornost upněte na pastelové tóny, které se v posledních měsících dostaly do popředí.

Umyvadlová skříňka nesmí chybět

Koupelna však musí nejen lahodit lidskému oku, ale musí být také praktická. Nechcete přece chodit pro osušky až na druhou stranu domu nebo hledat potřební čistící prostředky dlouhé hodiny. Když si pod umyvadlo pořídíte vkusnou, dobře padnoucí skříňku (ideálně na míru), nebudete toho litovat.

Je dobré, aby umyvadlová skříňka byla sladěna se zbytkem koupelnového nábytku. Pestrost nebo rozmanitost zde v tomto případě nemá své místo.

Zrcadlo s osvětlením je trendy

Co by to bylo za koupelnu, kdyby zde chybělo zrcadlo! V poslední době se upíná pozornost hlavně na takové kousky, které jsou lemovány LED osvětlením. Splníte tak dvě položky jednou věcí - umístíte do koupelny jak zrcadlo, tak osvětlení, bez něhož by to ani v této místnosti domu nešlo.

Doplňky, které patří do každé zrenovované koupelny

Zpět na stránku blog