Jak nepřesáhnout rozpočet při rekonstrukci

25.2.2022

Rekonstrukce se řadí mezi největší položky, které během svého života dáváme za své bydlení. Často se bohužel stává, že se daný rozpočet přečerpá a je nutno zaplatit více. Jak se tomu vyhnout?

Cenová kalkulace

Profesionální firma, kterou rekonstrukce bytu živí, se vždy postará o to, aby vám vypracovala cenovou kalkulaci. V té jsou přehledně uvedeny všechny prvky, které se budou realizovat. Kuchyně na míru, ale také všechny položky nutné pro její realizaci. Firma vám tak vždy dopředu sdělí, jaký rozpočet bude na realizaci rekonstrukce zapotřebí.
V případě, že se rozhodnete jít do rekonstrukce svépomocí, ze začátku plánujete za práce dát určitou peněžní částku. Celková cena se však může vyšplhat mnohem více. Když není zhotovena cenová kalkulace, jsou lidé často nepříjemně překvapeni, když musí platit více, než si předsevzali.

Stav bytového jádra

Do celkové ceny za rekonstrukci se samozřejmě přímo promítá konkrétní stav bytového jádra. Je proto vždy lepší si pozvat přímo odborníka na posuzování nemovitosti, aby vám například v případě staršího rodinného domu vyjádřil svůj názor na kvalitu a životnost daných stavebních materiálů. Čím více informací budete před startem rekonstrukce mít, tím lépe zjistíte, kolik vše bude stát.

Nutnost náhradního bydlení

Určitě si nepřejete, aby se doba rekonstrukce prodlužovala. Po celou tuto dobu totiž musíte platit ještě náhradní bydlení pro členy vaší domácnosti. Tyto náklady přitom v současné době stále stoupají. Práce na rekonstrukci by tak na sebe měly navazovat, ať nedochází k dalšímu prodražování celého projektu.

Design v rámci rozpočtu

Možná i vy milujete designové prvky nábytku a bytové architektury. Stále ale musíte mít na paměti, že se potřebujete vejít do rozpočtu, který jste si určili. Někdy se prostě designové židle budete muset vzdát a dopřát si ji až později. Všechny tyto body vám pomohou nepřesáhnout rozpočet rekonstrukce.

Jak nepřesáhnout rozpočet při rekonstrukci

Zpět na stránku blog