Jak odstranit černé spáry v koupelně

3.6.2022

Noční můra všech se objevila i u vás? Černá plíseň je škodlivá pro naše zdraví a jen těžko se jí zbavujeme. Co dělat, aby nadobro zmizela a nedělala vám neplechu v koupelně?

Jak velké je zasažení?

Jako první si samozřejmě musíme připustit rozsah znečištění. Při větším zasažení je lepší přistoupit k profesionálnímu ošetření, které provádějí firmy zajišťující rekonstrukce koupelny. Při jednom tak můžete proměnit svou koupelnu a mít ji konečně dle obrazu svého. Nábytek na míru, vše čisté a nové.

Odstraňujeme těsnění

Nechce se vám do rekonstrukce nebo raději odstraníte plíseň sami? Vezměte si respirátor, ochranné pracovní brýle a rukavice, a můžete se do toho pustit. Práce s černou plísní je nebezpečná. Z plísní se totiž do prostoru uvolňují spóry. To jsou výtrusy této nepříjemné houby, které pronikají přímo do našich plic a škodí. V domácnostech, kde je výskyt plísně, mohou lidé registrovat dýchací potíže, vznik alergií a astmatu, nebo také větší náchylnost k nemocem. Nejprve pomocí zalamovacího nože odstraňte těsnění. Musíte odstranit skutečně všechny zbytky těsnění, aby se plíseň opět neměla možnost objevit.

Desinfekce zasažených míst

Když se vám podařilo odstranit i poslední kousky silikonu nebo jiného druhu těsnění, máte vyhráno. Nyní si vezměte k ruce přípravek proti plísním a důkladně jím ošetřete všechna odkrytá místa. Desinfekcí zlikvidujete i poslední zárodky nebezpečné houby. Následně místnost velmi dobře vyvětrejte a nechejte po několik hodin přípravek vyschnout.

Aplikace nového těsnění

Konečně je zde poslední z bodů. Na očištěný povrch budete aplikovat těsnění. Nejprve jej dostaňte do všech prostor, nezapomeňte na rohy místnosti. Když bude vše hotovo, je na čase těsnění uhladit do požadovaného tvaru. K tomu vám bude stačit prst namočený ve vodě. A je hotovo. Vaše koupelna je opět krásně čistá. Nyní se snažte prostor denně pravidelně větrat, aby se plíseň nevrátila.

Jak odstranit černé spáry v koupelně

Zpět na stránku blog