Jakou podlahu zvolit do kuchyně

26.7.2021

Rozhodli jste se pro rekonstrukci kuchyňského koutu, do kterého nakonec zakomponujete kuchyni na míru? Pak uvažujete o podlahové krytině. Podlaha v kuchyni by měla být nejen krásná, ale také praktická a odolná. Poradíme, které se do tohoto prostoru nejlépe hodí. Kterým podlahovým krytinám se raději ihned vyhnout obloukem?

Některé možnosti vyřadíte ihned

Chcete se pustit do rekonstrukce kuchyně a nevíte, jakou podlahovou krytinu zvolit? Některé z nich můžete rovnou směle vypustit, protože se během let příliš neosvědčily. Jedná se například o parkety, které jsou vhodnější pro obývací pokoj, kde nehrozí, že by zateklo větší množství vody. Stejně tak se pro kuchyňský prostor nehodí levná laminátová podlaha, která by se mohla působením vlhkosti zvlnit. V kuchyni zřejmě neoceníte ani koberec přes celou podlahu, stejně jako dlažbu s bílými spárami, které se snadno zašpiní.

Odolná proti vodě

Pokud hledáte variantu, která by byla odolná vůči vodě a dalším tekutinám, můžete zvolit například vinyl nebo dlažbu. Kvalitní laminátová podlaha je pro kuchyňské prostory možná, zkontrolujte si, zda je skutečně odolná vůči tekutinám. Mezi evergreeny se řadí také dřevo s dostatečnou povrchovou úpravou. Takže pokud máte v plánu si zařídit útulný byt ve stylu vintage, máte skvělý tip pro hřejivou přírodní podlahu.

Když máte podlahové topení

Také milujete teplo od noh? V případě, že máte podlahové topení, zřejmě klesnou vaše výdaje za teplo. Když je člověku teplo od noh, automaticky nepotřebuje vyšší teplotu v místnosti. Jestliže máte podlahové topení i v kuchyni, zvolte podlahovou krytinu, která je pro tyto účely vhodná. Může se jednat o vinyl, o dlažbu, nebo i o kvalitní laminátovou podlahu. Rozhodně ale nevolte podlahy, které mají vysoký tepelný odpor. Mezi ně se řadí například korková podlaha.

V kuchyni potřebujte mít podlahu, která nebude kluzká, bude se dobře udržovat, a bude vám esteticky i pocitově příjemná. Už jste si vybrali svého favorita?

Jakou podlahu zvolit do kuchyně

Zpět na stránku blog