Kuchyňské trendy. Jaké prvky nyní nejvíce frčí?

20.7.2021

Stylovou kuchyňskou linku si přeje snad každý z nás. Jaké jsou nyní trendy v oblasti kuchyní? Nechte se inspirovat.

Důraz na přírodní materiály

Zatímco letům minulým vévodilo vše, co se třpytilo, dvacátá léta jednadvacátého století ukazují jasný vzkaz celému světu – na planetě nám záleží. I proto je stále oblíbenější hygge styl, ve kterém se zrcadlí spojení s přírodou. A jak se tento trend promítá do stylů kuchyní? Dvířka jsou nejčastěji z přírodního dřeva – oblíbený je například javor, buk, nebo dub. Čím více přírodních materiálů, tím lépe. Ať žije obnovitelný způsob života! Kuchyně na míru se přitom z dřeva vyrábějí velmi precizní a kvalitní.

Je libo světlo?

Doba, kdy byly kuchyně temně černé, je za námi. Stále si můžete pořídit černou kuchyňskou linku ve vysokém lesku, kterou budete otevírat pomocí dotykových zámků. Nyní se ale jedna podstatná věc změnila. A to je osvětlení. I černá si totiž zaslouží vyniknout. Proto se kuchyňské linky všech barev "nasvětlují". Bodová světla, zářivky, podhledy a osvětlení pracovní desky – vše směřuje k praktickému využití. Světlo ovlivňuje naši psychiku i kreativitu. Proto je jedním z ústředních prvků současných kuchyní.

Vyhrát si s detaily

Kuchyně, které navrhuje "pan hračička". Tak by se dal shrnout další z kuchyňských trendů posledních měsíců. Zatímco pracovní plocha a skříňky jsou v jednotné barvě, celek naprosto rozbije solitérní stylové světlo z foukaného skla, nebo třeba hravé úchytky v geometrických tvarech. Detaily jsou tím, co na sebe strhne naprosto veškerou pozornost. Detaily se vám podaří docílit jedinečnosti a osobitosti. Konečně něco, co si skutečně zamilujete – kuchyň, která je neopakovatelná!

Kuchyňské trendy byly, jsou a budou. Ale ty letošní jsme si naprosto zamilovali. Vy také? Přejete si, aby se i vaše kuchyň svezla na vlně pohody a nových trendů?

3 tipy, které opticky zvětšují prostor v místnosti

Zpět na stránku blog