Málo světla v místnosti? Tipy, jak to změnit

10.3.2022

Některé místnosti přímo volají po prosvětlení. Nálada v nich vázne, nápaditost nepřichází. Cítíte se unavení, ani nevíte příčinu. Dodejte místnosti vzdušnost a lehkost s našimi tipy.

Nepodařilo se, nevadí

Obzvláště v místnostech, kde trávíme více času, se hodí přidat na světelnosti. Některé prostory jsou totiž zcela nevyhovující. Někdy pomůže jen rekonstrukce koupelny nebo dalších místností. Někdy je rekonstrukce bytu jediným řešením, který konečně otevře cestu přirozenému světlu.
Pokud se ale vaše místnosti potýkají s nedostatkem světla a rekonstrukci v plánu nemáte, nevadí. Máme pro vás užitečné tipy, se kterými se vám podaří změnit náboj místnosti.

Povolejte bílou barvu

Bílá barva je nejen symbolem čistoty, ale také skvělý tip pro méně světelné místnosti. Renovujte svůj nábytek svépomocí, nebo si nechte vyrobit kousky na míru. Bílý nábytek prosvětlí i místnosti, kam se slunce nedostane. Samozřejmostí je pak bílá výmalba na zdi. Uberte také bytových doplňků, které jsou v sytých barvách. Pohlcují světlo a tmavému prostoru nesvědčí.

Hra se zrcadly

Mnohdy pomáhá také umístit do prostoru větší zrcadla. Ta mohou být na dveřích vestavěné skříně, nebo samostatně na zdech. Zrcadla se postarají o odraz světla z jiných místností. Pocit z chodby, nebo malého pokoje, se tak zcela změní.

Budiž světlo!

Nic není pro tmavé místnosti horší než poddimenzované osvětlení. Zejména v prostoru dětského pokoje nebo pracovny je to úplná katastrofa. Zaměřte se na maximální světelnost. Povolejte úsporné žárovky, které budou nabízet dostatek luxů. Rozmístěte světelné pásky nad okraj vaší kuchyňské linky a osvětlete si tak pracovní desku. Bodová světla pak protáhněte celým prostorem stropu. Hurá, konečně bude v bytě příjemně.
Když je v domácnosti málo světla, cítíme se unavení, ani nevíme proč. Příliv světla se tak stane vítanou změnou v domácnosti.

Málo světla v místnosti? Tipy, jak to změnit

Zpět na stránku blog