Nebojte se v kuchyni barev. To je to, co nyní frčí

6.9.2021

Ať už se chystáte investovat do kuchyně na míru nebo vám stačí méně kvalitní alternativy z nejmenovaných obchodů s nábytkem, vyplatí se vědět, jaké v tomto světě kralují barvy. Už dávno totiž neplatí, že bílá je sázka na jistotu a že právě tento barevný odstín je takzvaně "věčně mladým". Pozornost se upíná spíše na pestřejší odstíny, nad kterými však může řada lidí ohrnovat nos. A právě i by měli svolit k černé klasice. Kontrast nahradil bílou a stal se z něj doslova hit. Je však důležité, aby vám do kuchyně šlo dostatek světla, jen tak si můžete černou kuchyni dovolit. Pokud sídlí kout spíše v tmavém koutě, nebude to dobrá volba.

Zelená je tou pravou

Že se ale barev nebojíte? Pak vaše pozornost bude směřovat k zelené, která je opravdu unikátním odstínem, který letos hraje prim. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro jemný pastelový nádech, jímž bude kuchyně zét všude okolo, nebo jestli vsadíte spíše na khaki barvu, která je krapet temnější, leč stejně stylová. Vždy to bude krok správným směrem a vaše barevnější, nová kuchyň bude sklízet jeden obdiv za druhým.

Nebojte se modré

I když je pravdou, že modrá barva patří spíše do ložnice, jelikož má moc uklidňovat člověka a zahánět stres, ve skutečnosti má nyní své místo i v kuchyni, respektive v kuchyňském koutu. Opět nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro námořnický odstín nebo jestli dáte přednost blankytnému odstínu. V kombinaci s šedivou, béžovou, případně s bílou si svou kuchyni doslova zamilujete.

Zemité tóny jsou in

Za barvy letošního roku je možné označit zemité odstíny, kam spadá nejen zmiňovaná zelená, ale také hnědá, béžová i krémová. Všechno to jsou odstíny, které nějakým způsobem můžeme najít v přírodě a které sem dokonale zapadají. A jelikož se téma ekologie dostává do popředí, zemité odstíny nachází i v kuchyních své místo.

Nebojte se v kuchyni barev. To je to, co nyní frčí

Zpět na stránku blog