Doplňky, které patří do každé zrenovované koupelny

9.8.2021

Koupelna je místem, kde náš den začínáme i končíme. Rozhodně se v tomto prostoru přejeme cítit komfortně a příjemně. Pokud tomu tak není, je čas na rekonstrukci koupelny nebo alespoň na její vymalování. Víte, které barvy vám k tomu pomohou?

Takto rozhodně ne

Pokud si přejete ráno vstát do prostoru, který na vás dýchne harmonicky a zároveň vás bude energií zásobovat, dejte si pozor na přílišnou barevnost. Příliš barevných podnětů po ránu působí naší mysli zmatek. Současně takový prostor působí velmi chaotickým a neuklizeným dojmem. Vždy si proto volte jednu základní a jednu doplňkovou barvu, která bude v interiéru převládat.

Bílá jako znamení čistoty

Není žádný problém si do koupelny pořídit obkladové materiály i nábytek v bílé barvě. Základní bílou barvu použijete nejen pro sanitární prvky, ale také pro výmalbu celého prostoru. Bílá působí uklizeným i čistým dojmem, nikdy s ní nešlápnete vedle. Tuto barvu už jen stačí doplnit jednotným barevným tónem pro ručníky a předložku. Bohatě vám přitom stačí krémová barva.

Modrá pro milovníky moře

Těšíte se, až se opět podíváte k moři? Dopřejte si kousek každodenního příjemného pocitu přímo ve vaší koupelně. Modrá vám bude evokovat nekonečné dálky mořských vln. Můžete si dát tmavě modrou dlažbu na podlahu, jemně modravou dlažbu také na stěny. Doplňte celek prvky bílé nebo krémové, klidně do prostoru umístěte vhodné dekorace s tématikou mušlí nebo lodí.

Relax, prosím

Barvy nejsou nic pro vás a raději byste sháněli komponenty, které vás zklidní a zharmonizují? Spolehněte se na jednotlivé kusy nábytku z masivního dřeva, ke kterým přidáte koupelnové předložky v přírodních odstínech. Naskládejte si ručníky do úhledných ruliček, rozmístěte dostatek svíček ve stejných odstínech, a můžete se ponořit do chvilek, které máte jen sami pro sebe.
Tyto koupelnové trendy jsou hitem posledních měsíců. Vybrali byste si v nich i vy, nebo máte již jinou představu, kterou si přejete v nejbližších měsících proměnit ve skutečnost?

Rekonstrukce koupelny: barvy, které stojí za zvážení

Zpět na stránku blog