Rekonstrukce koupelny krok za krokem

16.6.2021

Pánujete rekonstrukci koupelny? Víte, jak správně postupovat? Které prvky byste si měli rozmyslet jako první, a na co nezapomenout?

Naplánujte si dispozici

Ze všeho nejdříve si rozmyslete dispozici nové koupelny. Víte, kam umístíte vanu, kde bude sprchový kout, a kde naopak bude nejlepší místo pro umyvadlo a zrcadlo? Pozorujte proměnu denního světla a všímejte si, jak by se jednotlivé prvky nejlépe doplňovaly.

Technologie

Víte, že ve vaší koupelně špatně proudí vzduch? Nechejte si poradit s vhodným řešením odvětrávání. Zvažte také možnost stěnového nebo podlahového vytápění, které budou bojovat s vlhkostí v místnosti. Budete si přát supermoderní modul u umyvadla, který vám ráno zapne osvětlení i rádio? Vše zaveďte do svého plánu.

Výhled do budoucna

Při rekonstrukci je dobré myslet na to, co budete potřebovat za deset až dvacet let. Pokud máte malé děti, jistě oceníte dvě umyvadla. Jestliže se jedná o rekonstrukci koupelny u starších manželů, myslete na bezbariérový pohyb v místnosti.

Rozmístěte sanitu a dlaždice

Nejdříve by měly být umístěny prvky sanity. Toaleta a sprchový kout, vodovodní přívody. Poté se již může přejít k dlažbě, kterou vám umístí profesionální firma. Nezapomeňte, že velkoformátová dlažba se hodí také pro malé prostory, které dokáže opticky zvětšit. Celou dobu se snažte o dodržení grafického plánu, který jste si pro svůj projekt předsevzali.

Vodovodní baterie

Vodovodní baterie tvoří nejen praktickou, ale také estetickou dominantu celé koupelny. Vybírejte pouze kvalitní materiály, u kterých máte jistotu, že vám vydrží po dlouhá léta v pořádku a beze změny. Pákové baterie představují oproti klasickým kohoutkům úsporu vody až o čtyřicet procent.

Detaily, na kterých záleží

Zabydlení koupelny není dobré přehánět. Měla by stále zůstat vzdušná a čistá. Uvítejte rostliny a praktické prvky, nikoliv však sošky a nepraktické ozdoby, které budete muset neustále zvedat z podlahy při každém vytírání.
Rekonstrukce koupelny bude praktická, pokud si ji správně rozvrhnete.

Vestavěné skříně

Zpět na stránku blog