Rozpočet hraje při renovaci kuchyně roli

21.9.2021

Upadají vám skříňky v kuchyni? Vypadá pracovní deska jako kdyby zažila druhou světovou válku? Je načase se pustit do rekonstrukce kuchyně. I když se vám do ní pravděpodobně nechce, myslete na jedno – nebudete ji muset opakovat dlouhé roky. Taková kuchyně na míru totiž vydrží i dvacet let, pokud je vybudována s pomocí profesionálů, kteří nezanedbají ani jeden detail. A samozřejmě pokud se o ni řádně staráte - péče, to je základem úspěchu prakticky ve všem.
Renovace kuchyně je tvořena několika body na poměrně dlouhém seznamu. I když se v něm nachází výběr dodavatele, řemeslníků či povolení a oslovení designérů, vůbec první krok k novému kuchyňskému koutu je stanovení rozpočtu.

Nechte si udělat kalkulaci

To první, co musíte udělat, je zkontrolovat si částku na svém bankovním účtu. Jste po finanční stránce připravení na následující krok, který se chystáte učinit? Otřepe to s vaším rodinným rozpočtem? Naruší to váš běžný život? Pokud máte naspořeno a víte, že vás renovace kuchyně existenčně neohrozí, pusťte se do plánování.

To zahrnuje stanovení rozpočtu, který však nedokážete určit sami. Musíte si udělat kalkulaci od dodavatelů, případně si projděte nabídku na trhu. Vytvořených kalkulací by mělo být vícero, abyste poté měli z čeho vybírat. Rozhodujícím faktorem však ona cena nebude (dbáte především na kvalitu a přejete si, abyste se k podobnému kroku nemuseli v následujících letech uchylovat z novu).
V odevzdaných kalkulacích si zkontrolujte zejména použité kování, na kterém se rozhodně nesmí šetřit. Zatímco pracovní desku nebo dvířka můžete vyměnit prakticky kdykoliv, kdy vás omrzí, kování jde vyměnit jen velice těžko.

Nezapomeňte na řemeslníky

Vytvoření kalkulace od dodavatelů je jedna věc, ale druhá je vytvořená kalkulace od řemeslníků. Instalatéři, elektrikáři a podobní odborníci budou také zapotřebí. Do domácnosti si je však většinou zvete v okamžiku, kdy je pracovní deska hotová a kdy potřebujete dát kuchyni do pořádku.

Rozpočet hraje při renovaci kuchyně roli

Zpět na stránku blog