Tipy pro koupelnu ve skandinávském stylu

30.5.2022

Některé styly jsou zde s námi po mnoho dekád. Mezi tyto styly se řadí Provence, vintage, ale také oblíbený skandinávský styl. Jak si vyšperkovat koupelnový prostor v tomto designu?

Vítejte v prostoru, který bude stále moderní

Pomíjivé styly vydrží nejdéle pět let. Poté se již stávají předmětem posměchu nebo přinejmenším rozpačitého úsměvu. Koupelnu ale rozhodně každých pět let neměníme. Přemýšlíte o tom, že by vás mohla v nejbližší době čekat rekonstrukce koupelny? Stolařství v Ostravě má tipy, se kterými bude u vás doma útulno a krásně.

Rovné linie a neutrální barvy

Skandinávský styl je milovaný pro své klidné a rovné linie a umírněné barevné ladění. Vládne zde bílá, krémová, hnědá, ivory, šedá a šalvějová. Samozřejmě se tu a tam objeví i jiné barvy, ale vždy ve velmi světlém odstínu. Nábytek je řešen minimalisticky, bez profilace a přízdob. I proto se prvky skandinávského stylu skvěle kombinují.

Rustikální prvky vítány

Styl Skandinávie si rozumí s moderními i rustikálními prvky. Pokud si přejete přiznat cihly v některé části místnosti, můžete. Osobitost prostoru a jeho nadčasovost tak ještě více podtrhnete. Původní historické kachličky tak stačí jen renovovat a prostor si můžete užívat naplno.

Přidejte dřevo

Dřevěné plochy jsou v koupelně skutečně ošemetnou záležitostí. Stále ale existují místa, kde se skvěle hodí. Například pro koupelnový nábytek je dřevo skvělou variantou. Někdo nedá dopustit na koše na prádlo z masivního dřeva, ve kterých se třídí oděvy jedna báseň. Styl koupelně dodají i dřevěné květináče pro vaše koupelnové rostliny. Nebojte se v koupelně použít něžný závěs na okno. Zatemnit si prostor a vytvořit si dostatek intimity bude se lněným nebo bavlněným prvkem skutečná radost. Stejně tak koupelnové předložky nemusí být tvořeny jen klasikou. Můžete si vyhrát s barvou, tvarem i materiálem. Předložku si můžete splést i s vlastních ručníků. Recyklujte.

Tipy pro koupelnu ve skandinávském stylu

Zpět na stránku blog