3 tipy, které opticky zvětšují prostor v místnosti

7.7.2021

Máte byt, který není příliš velký? Nezoufejte. Poradíme vám 3 vychytávky, se kterými se vám podaří opticky prostor zvětšit a docílit tak příjemně vzdušného efektu.

Vestavěné skříně sjednotí prostor

Není nic lepšího než dát do prostoru vestavěné skříně. Jejich posuvné řešení dveří je praktické, a navíc nezabírá další místo. Do skříní umístěte co nejvíce předmětů, které potřebujete a zbytek místnosti ponechte volný a vzdušný. Tento typ úložného prostoru si prostě zamilujete! Vestavěné skříně se hodí nejen do ložnice, vstupní chodby nebo dětského pokoje, ale dokáží vám prosvětlit a zútulnit také prádelnu. Do skříně tak ukryjete vytřízené prádlo i pračku. A je uklizeno!

Zrcadlo a světlo

Hra zrcadel a světel je něco, co ve vašem bytě rozehraje dokonalou hru. Pomocí správného osvětlení, které bude odrážet plocha zrcadel, se celý prostor nejen opticky zvětší, ale také zesvětlí. Pokud tedy máte například chodbu, ve které denní světlo chybí, nechejte si doporučit profesionální řešení a celou místnost proměňte v útulné místo, kde není nouze o pozitivní energii a světlo.

Minimalismus

Pokud jste milovníky minimalismu, jistě víte, o čem je řeč. Právě malý počet věcí v místnosti jí dovolí, aby volně dýchala. Se suvenýry z dovolených se potěšte, ale poté je pošlete dál. V bytě má být dostatek místa pro kreativitu a volné proudění energie, ne vzpomínky na doby minulé. Pokud se budete chystat si opticky zvětšit prostor, protřiďte věci, které se v něm nacházejí. Vzpomínky uložte na bezpečné místo do krabic a dovolte vzduchu a radosti, aby prozářil váš byt. Přítomnost a budoucnost bude celé koncepci bytu velmi slušet.

Už se také těšíte, až si váš byt opticky zvětšíte? Volte také správné tóny barev, které vám k tomu pomohou. Například světlé odstíny jsou skvělou volbou. Naopak tmavé barvy ponechte do místa, kde je prostoru příliš.

3 tipy, které opticky zvětšují prostor v místnosti

Zpět na stránku blog