Užitečné rady, které oceníte při rekonstrukci koupelny

7.4.2021

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Poradíme vám, na co nezapomenout. Co je dobré vědět ještě dříve, než se pustíte do samostatných rekonstrukčních prací?

Stanovte si cíle a rozpočet

Než se dáte do práce, měli byste mít jasnou představu o tom, jak by měl výsledek vašeho snažení vypadat. Vždy je dobré si dát na papír náklady, které jste ochotni akceptovat. Rekonstrukce musí být provedena zcela podle vašich představ a v souladu s vaším rozpočtem.

Budete zasahovat do bytového jádra?

Určete si také, jaká bude nejlepší podoba koupelny, pro kterou jste se rozhodli. Budete potřebovat zbourat příčku, nebo jinak zasahovat do bytového jádra? Orientujete jednotlivé prvky v koupelně správně vzhledem k vodoinstalaci a ke světovým stranám a přirozenému slunečnímu svitu?

Výhled do budoucna

Při rekonstrukci koupelny je nutno promyslet i to, jaké požadavky na ni budeme klást i za několik let. Pokud v nejbližších letech očekáváte příchod potomka, volte prvky, které budou praktické a bude je moci z technického pohledu zvládat také odrostlejší dítě. V případě, že rekonstruujete koupelnu u starších členů rodiny, zvažte, zda je dostatečně přístupná a bezbariérová.

Nebojte se zeptat

Profesionální firmy provádějí rekonstrukce koupelen velmi často. Je proto dobré se na ně obrátit s žádostí o radu. Ihned vám poradí praktické informace ohledně rozložení jednotlivých koupelnových prvků, doporučí vám vhodné obložení a další potřebné vybavení. Firmy vám navíc zpracují i 3D vizualizaci, ve které budete mít přehledně ukázáno, jak bude celek vypadat. Samozřejmostí je také zařízení stavebního ohlášení nebo stavebního povolení, které firma vyřídí, pokud jí rekonstrukci svěříte.
Rekonstrukce koupelny je skvělá možnost, jak získat konečně reprezentativní a praktický prostor, ve kterém bude dostatek místa pro vše, co jste si určili.

Užitečné rady, které oceníte při rekonstrukci koupelny

Zpět na stránku blog