Vestavěné šatní skříně na míru. Co by měly skříně splňovat?

2.6.2021

Přemýšlíte nad pořízením vestavěných skříní na míru? Podívejte se na 5 základních prvků, které by měly skříně splňovat, aby vám dobře sloužily. Šatna nemusí být velká. Praktická a vymyšlená do posledního detailu ale musí být vždy.

Praktická výška

Vše, co denně používáte, by se mělo nacházet ve střední části skříně. Proto, abyste se nemuseli shýbat, nebo něco složitě hledat ve vyšších patrech skříně. Naopak sezónní věci uskladněte například v horní části skříně.

Tahem ruky vše po ruce

Pryč jsou doby, kdy se v šatních skříních využívaly nástavce. S nimi měl člověk strach, že při manipulaci s věcmi ztratí rovnováhu a spadne z přistavené židle. Dne je situace mnohem lepší. Pomocí praktického táhla si můžete celou část šatníku z vyššího patra přiblížit přímo k vám.

Bez světla a zrcadel to prostě nepůjde

Každý víme, jak důležité je světlo, pokud potřebujeme ve skříni najít vše potřebné. Existují systémy, které vám skříň automaticky osvětlí již při jejím otevření. Proč toho nevyužít? Stejně tak prostorná stylová zrcadla by měla být součástí každé skříně.

Dostatek přihrádek

Také nesnášíte nepořádek? Již dopředu si rozmyslete, kde budou uloženy drobné prvky v podobě pásků, spodního prádla, nebo drobných módních doplňků? Předem si určete, které z prostorů budete využívat nejvíce a umístěte je tak, abyste se nemuseli ohýbat.

Přizpůsobení tomu, kdo ji užívá

Chystáte se pořídit skříň pro vaše malé dítě? Zkuste volit prvky chytře tak, ať je dítě co nejdříve schopno se ve skříni samo vyznat a obsloužit se bez vašeho zásahu. Počítejte s tím, že skříň bude v budoucnu sloužit dospělému, ale některé prvky by měly být snadno ovladatelné již pro malé dítě.
Vestavěné skříně skrývají mnoho praktických postřehů. Když si je pohlídáte, budete mít skutečně skvěle využitý prostor.

Vestavěné skříně

Zpět na stránku blog