Vestavěné skříně na míru dokáží opticky zvětšit místnost. Jak na to?

26.12.2021

Vestavěné skříně jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Vejdou se do nich nejen běžné potřeby, dokáží vytvořit jednotu také například v prostoru šatny, prádelny, nebo dětského pokoje. Přitom se dokonce jedná o nábytek, který dokáže opticky místnost zvětšit. Jak je to možné?

V jednotě je krása

Největší předností vestavěné skříně je její velký prostor s designově čistým stylem. Vestavěná skříň může pokrýt i významnější prostor bytu, a přitom stále zůstane jednoticím prvkem, který působí elegantně a vkusně. Jednotná podoba skříně pak nemusí být použita pouze v rámci jedné místnosti. Stejným dekorem můžete opatřit také skříně v sousedních pokojích, a máte dokonale vyladěný prostor, ve kterém je dostatek místa pro představivost i budování nových zítřků.

Dobře rozmýšlejte, jak bude vypadat zevnitř

Vestavěné skříně mohou mít celou řadu podob. Jejich vnitřním řešením můžete hravě zajistit, aby byly vaše prostory dobře využity. Například pro šatní skříň vždy pamatujte, že oblečení, které využíváte nejvíce, by mělo být umístěno v úrovni vaší hlavy. Stejné řešení zvažujte i v případě, že do vestavěné skříně budete umisťovat předměty denní potřeby. Vždy to, co využíváte nejvíce, pokládejte do úrovně, odkud se vám předměty dobře vytahují.

Optické zvětšení místnosti

Samostatnou kapitolou je pak práce s celkovou světelností v prostoru. Pokud máte místnosti větších rozměrů, můžete si dovolit vestavěné skříně v tmavším dekoru. Do malého bytu se však toto řešení příliš nehodí. Raději zvolte bílou barvu nebo světlé odstíny, které se postarají o to, aby se od nich světlo dostatečně odráželo a místnost nepůsobila temně. Přidejte bodové osvětlení a máte najednou prostor, který působí vzdušně. Umístění prostorných zrcadel na lícní stranu dvířek dále umožní opticky zvětšit daný prostor. Vestavěné skříně vám umožní prostor v místnosti sjednotit, a dokonce opticky zvětšit.

Vestavěné skříně na míru dokáží opticky zvětšit místnost. Jak na to?

Zpět na stránku blog