Vestavěné skříně zajistí dostatek úložného prostoru i ve vaší domácnosti

1.2.2021

Hlavně dostatek úložného prostoru – to je úkol, který si stanovuje každý člověk při kreslení budoucího příbytku. Stavební architekti se proto zpravidla snaží do interiéru dostat takzvané vestavěné skříně, které dostatek úložného prostoru mohou zajistit. V minulosti byly vestavěné skříně součástí malých bytových jednotek, kde se díky tomuto chytrému řešení nemusely kupovat komody, šuplíky nebo velké skříně zabírající jenom mnoho prostoru. Dnes se však nejedná jen o chytré řešení do malých domácností, ale, jak již bylo zmíněno, stává se součástí každého nového bydlení.

Dýha nebo lamino?

Rozhodli jste se i do své domácnosti pořídit vestavěnou skříň, která by vám zajistila dostatek úložného prostoru? Pakliže ano, pravděpodobně uvažujete nad tím, jaký materiál použít při výrobě kusu nábytku. Nejčastěji se lidé rozmýšlí mezi dýhou a laminem. Zatímco dýha je dražší materiál, lamino je jeho levnější alternativou. Vzhledové rozdíly jsou mezi jednotlivými surovinami opravdu minimální, odlišnosti se pak najdou v jejich vlastnostech a kvalitě.

Jaké budou rámy posuvných dveří?

Při rozhodování se nad tím, jak bude vypadat vaše vysněná vestavěná skříň na míru, je důležité si zodpovědět otázku, jaké budou rámy posuvných dveří. I to totiž hraje nemalou roli. Dnes se rozhodujeme mezi ocelovými nebo hliníkovými. Odborníci se spíše přiklání k hliníkové alternativě, a to z jednoho prostého důvodu - díky delší životnosti. Navíc je hliník jako takový tišší, respektive slibuje tichý posun posuvných dveří ze strany na stranu. Také se jedná o moderní materiál, který vypadá velice elegantně.

Na tom, jaký materiál se rozhodnete použít, opravdu záleží. Zatímco některé materiál používané na výrobu rámů posuvných dveří se dají ohýbat a je možné je použít u horizontálního dělení, jiné tvarovat nelze.

Vestavěné skříně

Zpět na stránku blog