Režijní náklady jsou možností, jak ušetřit při rekonstrukci bytu

20.11.2020

Rekonstrukce bytu je činností velice náročnou, a to jak po časové stránce, tak po stránce financí. I když si dopředu spočítáte možné výdaje, stejně se nakonec dostanete do situace, kdy uhradíte víc, než jste plánovali. To je zkrátka nepsané pravidlo každé renovace. Abyste při rekonstrukci bytu alespoň malinko ušetřili, myslete předem na režijní náklady.

Režijními náklady se myslí platby, které platíme pravidelně. Mluvíme tak o zálohách na energie, jako je plyn nebo elektřina, ale také hovoříme o vodném či stočném, jež je taky třeba platit. I když se těchto plateb nezbavíte ani při rekonstrukci, jednotlivými kroky při renovaci můžete přispět k jejich pozdější a dlouhodobější úspoře.

Jak při rekonstrukci ušetřit na vytápění

Náklady na vytápění v mnoha domácnostech každým rokem dosahují svých stropů. A lidé sídlící v rodinných domech se proto ptají, jak na vytápění ušetřit? Při rekonstrukci se proto zaměřte hlavně na správnou izolaci a zateplení. Čím více tepla budete udržovat uvnitř interiéru, tím méně budete platit.

Jednou z možností je také výměna starého plynového kotle za novější, ekologičtější a úspornější. Vůbec nejlepším způsobem vytápění je tepelné čerpadlo, ale to je cenově trochu jinde.

Vyměňte osvětlení za úspornější

Při renovaci bytu nebo domu doporučujeme vyměnit stávající osvětlení za úspornější. Možná si říkáte, že jedna LED žárovka nebude mít na spotřebu elektřiny takový vliv, ale pokud vyměníte žárovky ve všech místnostech domu, budete se divit tomu, jak nízká spotřeba energií se bude vašeho příbytku týkat.

I když jsou LED žárovky a obecně LED osvětlení z počátku dražší investicí, je to investice, která se brzy navrátí několikanásobně.

Jak ušetřit na spotřebě vody

Při rekonstrukci příbytku se zaměřte na spotřebu vody. Existuje celá řada opatření, která vedou k menší spotřebě. Kupříkladu je dobré vytvořit rozvod pro užitkovou vodu, která se posléze bude používat třeba na zalévání květin nebo ke splachování. Mimochodem, věděli jste, že jedna z největších spotřeb vody v příbytku se vztahuje na splachování?

Režijní náklady jsou možností, jak ušetřit při rekonstrukci bytu

Zpět na stránku blog