Pozor na neviditelné závady při rekonstrukci bytu

5.11.2020

Ať už jste si koupili příbytek, který není podle vašich představ, nebo se vám stávající bydlení svým vzhledem trochu omrzelo, uvažujete nad rekonstrukcí bytu. Rekonstrukce, respektive renovace není žádná oblíbená činnost, ale pokud zkrátka cítíte, že vaše domácnost není taková, jakou byste ji chtěli mít, není, nad čím váhat. Například když potřebujete vyzdít bytové jádro, tak se nejedná určitě o žádnou kosmetickou rekonstrukci. Při rekonstrukci si však dejte pozor na takzvané neviditelné závady, které mohou veškerou snahu či píli zničit. Na neviditelné závady nejčastěji přichází lidé, kteří si koupili nemovitost a ještě předtím, než se do ní nastěhují, ji chtějí zrekonstruovat. Přichází často na závady, o kterých při prohlídce nebyla řeč nebo kterých si při krátké prohlídce nestihli všimnout či je zaregistrovat.

Vysoká vlhkost

Každý člověk ví, kolik škod umí napáchat vlhkost. Právě vysoká vlhkost je často důvodem, proč se stěhujeme nebo proč se pouštíme do rekonstrukce. Pokud jste koupili nový dům nebo byt, možná jste si této závady nestihli všimnout nebo vás to zkrátka ani nenapadlo se zeptat – je to problém neviditelný, který nemusí jít na první pohled vidět. Narazit však na něj můžete až právě při rekonstrukci, kdy narazíte třeba na trhlinu ve zdi nebo podobný příznak.

Špatné rozvody a vytápění

I když se dnes zájemci o nějakou nemovitost automaticky ptají na rozvody a vytápění, ti, kteří si nemovitost nikdy předtím nekupovali, na to zkrátka mohou zapomenout. A opět na tohoto neviditelného spolubydlícího mohou narazit až ve chvíli rekonstrukce, kdy dům ohrožuje vyšší riziko zkratu.

Odvody dešťové vody

Co může následovnou rekonstrukci příbytku opět velice znepříjemnit, jsou špatné odvody dešťové vody. Veškeré okapy nebo svody musí být napojen na dešťovou kanalizaci, případně na retenční nádrž. Nesmí putovat do volného terénu nebo pod terén.

Pozor na neviditelné závady při rekonstrukci bytu

Zpět na stránku blog