Rekonstrukce bytu ve skandinávském stylu

17.1.2022

Rekonstrukce bytu se stane skutečně vítanou proměnou vaší domácnosti. Co si ale pohlídat, aby pro vás nebyla zátěží? Podívejte se na náš přehled.

Profesionální práce se zárukou

Pokud si přejete svůj byt obývat opravdu dlouhou dobu a mít jistotu, že jej sestavovali skuteční profesionálové, měla by být rekonstrukce bytu provedena specializovanou firmou. Máte všechny doklady a potvrzení, na které máte záruku. Tyto výhody v případě realizace svépomocí rozhodně nemáte a pokud vám koupelnu obkládá kamarád a provede svou práci nekvalitně, své vynaložené finance již neuvidíte.

Časový harmonogram

Vždy si přesně určete časový harmonogram, po který jste ochotni si zajistit náhradní bydlení u členů rodiny, přátel nebo v náhradním bytě. Tento časový harmonogram zajistí, že na sebe budou práce skvěle navazovat, a že vaše výlohy za náhradní bydlení nebudou ještě více stoupat. Zde je opět výhoda rekonstrukce koupelny i celého bytu na klíč. Časový harmonogram je předem stanovený a vy víte, kdy se budete moci nastěhovat.

Přehled finanční náročnosti

Když se pouštíte do rekonstrukce bytu, představujete si, že se bude jednat o finančně ne příliš náročnou akci. Bohužel, když si spočítáte jednotlivé položky, dojdete mnohdy k poněkud vyšší částce. Rekonstrukce bytu na míru vám vždy nabídne kalkulaci, kterou v případě schválení bude firma dodržovat. Netýkají se vás tak nečekaná zvýšení cen, které do svého rozpočtu určitě neuvítáte.

Potřebná povolení

Než se pustíte do rekonstrukce bytu, nezapomeňte si oficiální cestou požádat o to, abyste se do prací mohli pustit. Obzvláště v případě bytů v panelových domech se jedná o nutnost, kdy o svých záměrech informujete také své sousedy. Potřebná povolení vám pak umožňují se bránit proti nepříjemným náznakům ohledně hlučnosti prací. Jsou zkrátka povoleny a v pořádku, k rekonstrukci bohužel neodmyslitelně patří.
Pohlídejte si tyto body a vaše rekonstrukce bude skutečně příjemná a bezproblémová.

Rekonstrukce bytu bude hračka. Co si pohlídat?

Zpět na stránku blog