Rekonstrukce bytů jako aktuální téma. Proč se do ní lidé pouští?

30.1.2021

Po udělení karantény během loňského jara se většina lidí pustila do rekonstrukce bytů a rodinných domů. Náhle byla hromada času, mnozí do práce chodili jenom na třicet procent, jiní pracovali z domova, tudíž dobu strávenou doma chtěli co nejefektivněji využít. Tehdy se však nevědělo, že doba karanténní jen tak neskončí a že se překlene do dalšího roku. O rekonstrukce bytů zájem ani po roce nepolevuje. Většinou za ní stojí jen nevyhovující vzhled bytu či vybavení interiéru.

Samozřejmě důvodů, proč se pustit do rekonstrukce nemovitosti, může být daleko více. Nevyhovující vzhled je tím nejčastějším z nich.

Rekonstruujeme před prodejem nemovitosti

K obsáhlým rekonstrukcím také dochází v okamžiku, kdy se má nemovitost prodat. Jelikož chce člověk prodat za co nejvíc, pouští se do celkového malování, do zacelení veškerých děr, často investuje do nových oken, vytápění nebo parket. Chce nejen zvýšit atraktivitu dané nemovitosti, ale také zvýšit její prodejní cenu, která může díky rekonstrukci vzrůst i o několik stovek tisíc korun.

I kvůli velikostem pokojů se pouštíme do rekonstrukčních prací

Pustil se váš soused do obsáhlé rekonstrukce, ale víte, že nemovitost prodat nechce? Pak si pokládáte otázku, proč je nekonečné vrtání a klepání nutné. Na vině je možná jeho nespokojenost s velikostmi pokojů, respektive nespokojenost s dispozicemi místností.

I to je velmi častý důvod, proč k rekonstrukci dochází. Zkrátka a dobře se potřebuje zvětšit koupelna nebo zmenšit chodba či se chce investovat do zbrusu nové kuchyně, která se rovnou roztáhne o pár metrů.

Až příliš staré bytové jádro

Mnohdy bývá na vině bytové jádro. To bývá problém hlavně v panelových domech, které mají jádra prefabrikované. Rekonstrukce bytového jádra je však sama o sobě poměrně náročná. Při pracích totiž nesmí být nijak narušena statika domu. Nové bytové jádro pak nesmí příliš zatěžovat budovu.

Rekonstrukce bytů jako aktuální téma

Zpět na stránku blog