Rekonstrukce bytu snadno a chytře. Nejdříve si práce zorganizujte

5.3.2021

Nepromyšlená rekonstrukce bytu může mnohdy způsobit více škody než očekávaného výsledku. Proto je zapotřebí si vytvořit časový harmonogram a stanovit finanční strop. Pak už jen postupujete krok za krokem v efektivní návaznosti.

Organizace před rekonstrukcí

Tady je zásadní sehnat ty správné lidi. Tedy lidi, co práci odvedou (dělníci) a lidi, co to celé navrhnou (designéři/architekti). Určité práce byste sice zvládli i vy, vždy je ale lepší mít po boku odborníka. Stejně tak je velmi důležitá jasná představa o finální podobě, kterou lze s teamem důkladně dopředu probrat a předejít tak zbytečným nedorozuměním v průběhu rekonstrukce. Rozhodně není na škodu inspirovat se obrázky z internetu, vždy je ale nezbytné brát v potaz dispozice bytu.

Povinnosti před rekonstrukcí

V případě, že bydlíte v bytovém domě, je nezbytné informovat společenství vlastníků jednotek o rozsahu práce. U družstevního bytu budete potřebovat souhlas družstva s rekonstrukcí. Budete-li zasahovat do nosných zdí, je navíc nutné stavební povolení. Nezapomínejte také na sousedy a raději je informujte o tom, kdy budou probíhat hlučné práce.

Bourací práce

Tak a můžeme začít s bouráním. Pokud si troufáte, jste fyzicky zdatní a máte bourací nářadí, můžete tenhle krok provést sami. Poté však nastává problém kam s odpadem. V nejlepším případě si najměte specializovanou firmu, která odpad naloží i odveze za vás.

Dodělávky

Dejme tomu, že ty nejšpinavější a nejnáročnější práce včetně obkladů odvedli vámi zvolení řemeslníci na výbornou. Teď už zbývá jenom vymalovat a zvolit si vhodný nábytek. S adekvátní barvou stěn by vám mohlo pomoct tradiční čínské učení Feng Shui, které se zabývá vztahem člověka v prostoru a ví tak, jaké barvy se hodí do jednotlivých místností. V případě nábytku, zvažte zakázkovou výrobu, která nabízí mnoho benefitů.

Rekonstrukce bytu snadno a chytře. Nejdříve si práce zorganizujte

Zpět na stránku blog