Stavební práce a rekonstrukce.

Nedílnou součástí kvalitní rekonstrukce jsou i stavební práce, které zahrnují bourání, omítání, elektroinstalaci, instalatérské práce apod. V rámci zednických a obkladačských prací Vám Frosch design s.r.o. nabízí:


Zednické práce

Obklady a dlažby
Nejnáročnější, ale zároveň nejefektivnější práce v interiéru. Vyžaduje preciznost, trpělivost a zkušenosti. Krásně provedený obklad dokáže o stupeň zvýšit nebo naopak zcela pokazit celkový dojem provedených prací. Naprosto nepřijatelné je, když se obkladová spára tzv. "nesejde po obvodu". Proto používáme speciální laserovou techniku, která tuto možnost vylučuje. Samozřejmostí je konzultace o umístění dořezů podle představy zákazníka.

Zdění
Řada zájemců o rekonstrukci bytového jádra řeší otázku, zda stávající jádro opláštit nebo nově vyzdít. Naše rada jednoznačně zní-postavit nové. Opláštění původního se rovná obléknutí nového kabátu na starý a v něm ukrytí všech problémů jen "na oko". Ano, výsledek je zdánlivě stejný, ale může znamenat časovanou bombu. Je potřeba mít na paměti, že je to řešení neúplné a z profesionálního hlediska téměř nepřijatelné. Nově vyzděné jádro se sebou přináší i nové uspořádaní prostoru a vyčištění míst, o kterých jste neměli ani tušení. Rozhodnutí je jen na Vás. Do interiéru doporučujeme provádět zdění cihlou Ytong, která má výborné vlastnosti pro další zapracování elektro a vodo instalačního materiálu. Levnější a čistější je i následné omítání. Přesné vyzdění zaručuje krásné a pevné stěny.

Omítky
Omítky jsou velmi důležitý prvek Vašeho domova. Dokážou omladit nebo vrátit interiér o 50 let zpátky. Přesto jsou často v prvotních záměrech rekonstrukce opomíjené. Názor, že se přemalují a budou v pořádku slýcháváme často, ale výsledek je takový, že konečné porovnání nových omítek vedle původních je natolik "do očí bijící", že pokazí celkový dojem celého díla. Rozhodnutí necháme na Vás, ale dodatečné opravy omítek po hotové rekonstrukci, přináší řadu dalších problémů, jako je např. ochrana nových podlah, zaprášení spár, nábytku na míru atd. Pod nové nebo rekonstruované omítky provádíme vždy penetraci, potom je natažena vrstva cementového lepidla + perlinky a následuje vrstva až dvě štukové omítky. Používáme kvalitní venkovní štuk, který zaručuje mnohem větší odolnost proti opotřebení než štuk určený do interiéru. Pouze tento postup Vám zaručí kvalitní a pohledné omítky bez mikroprasklin a jiných poškození způsobených sedáním budovy. Ochrana všech rohů hliníkovými profily je samozřejmostí.

Sádrokarton (SDK)
Sádrokarton (dále jen SDK) je často používaný materiál na opláštění bytových jader, vyrovnání stropu, ale i na celkové provedení příček. Je mnohem lehčí než klasické zdění, tudíž je náhradou tam, kde např. ze statických důvodů nelze použít cihlu. Nevýhodou je jeho malá pevnost, a proto doporučujeme jeho používání pouze v krajních případech. To se ovšem netýká stropu, kde po následné montáži bodových světel vzniká luxusní a příjemný dojem. Použiti SDK doporučujeme i pro zadní příčku ve WC u bytových jader. Na přání provádíme i montáž servisních dvířek ze sádrokartonu a následné obložení obkladem. Taková dvířka nejdou téměř vidět a dokonale splývají v prostoru.

Nivelace a podlahy
Nivelace a podlahy jsou velmi problematická část rekonstrukce. Většina zákazníků přichází s myšlenkou, že na podlahách není nic složitého, protože "pořád leží na zemi", a proto jim není potřeba věnovat zvláštní pozornost. Opak je pravdou, nejvíce problémů a starostí nadělají pravě podlahy! Ve většině případů jsou křivé, popraskané, napuštěné různými chemickými přípravky, jsou na nich nalepeny další materiály atd. Tohle všechno ovlivňuje nepřilnutí nových vrstev, které jsou časem rozleptány, oddělují se a Vaše nová podlaha se rozpadne. Nepusťte si do bytu žádnou firmu, která nebude podlahám věnovat velkou pozornost!

My máme tuhle problematickou část stavebnictví vyřešenou a nehodláme ji zde ostatním firmám prozrazovat. Používáme technologii jejíž výsledkem je podlaha, která se už nehne. Naznačíme jen, že polovičním úspěchem je správně zvolená penetrace a nivelace, která nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Zde bývá často kámen úrazu. Na cenu slyší mnoho zákazníků a jiné firmy ochotně nakoupí ten nejlevnější materiál. Výsledek je katastrofální, nechtějte zažít pocit, kdy Vám po psychicky a finančně náročné rekonstrukci začne časem praskat a odlézat dlažba, Vy máte vše nastěhováno, položené skříně, linky atd. Na přání zákazníka provádíme i kročejovou izolaci.

Voda, plyn a topení

Zajišťujeme komplexní výměny, rekonstrukce a nové dodávky technologických celků - plynové kotelny, etážové vytápění, vnitřní plynovody a plynoinstalace v rodinných a panelových domech. Zároveň zajistíme kompletní rozvody zdravo - technické instalace včetně dodávek bojlerů a jiných technologií na ohřev TUV.

V rodinných domech nabízíme provedení etážových vytápění, a to jak plynové, tak i elektrické kotle, podlahové vytápění a jiné kombinované systémy. Tyto práce jsou také obvyklou součástí rekonstrukcí koupelen a bytových jader. V souvislosti se změnami dispozic jsou vyměněny nebo doplněny rozvody vody, kanalizace, plynu a topení s použitím materiálu dle platných norem.

V této oblasti zároveň nabízíme revizní práce.

Elektroinstalace

V rámci naší nabídky zajišťujeme i elektroinstalační práce spojené s výměnou, případně doplněním elektrorozvaděčů a elektroinstalace, zařizovacích předmětů a osvětlovací techniky, anténních rozvodů a strukturované kabeláže, nebo i instalace elektronických ZBS včetně GSM brány a domovních telefonů.

Vše provádíme dle platných ČSN a standardů. V této oblasti zároveň nabízíme revizní práce.

Malování, nátěry a nástřiky

V rámci komplexnosti naší nabídky naleznete i možnost zajištění malířské a natěračské práce. Můžete si vybrat z mnoha nabízených odstínů barev, které jsou nejvhodnější pro představu zkrášlení Vašeho interiéru. Zvolení té správné barvy a odstínu, výrazně ovlivní výslednou práci.

Plovoucí podlahy, koberce, PVC

Vkusný interiér tvoří neodmyslitelně také podlahy a krytiny podlah. Nabízíme Vám práce spojené s demontáží stávajících krytin a následnou realizaci nových podlah. Na základě Vaší poptávky Vám dodáme z výběru dlažeb, PVC linolea, plovoucích podlah, parket a dřevěných podlah.

Kvalitní řemeslná a zednická práce při rekonstrukci Vašeho bytu je základem spokojeného bydlení do budoucna.